Aktywna piana – zastosowanie w walce z najcięższymi zabrudzeniami

Większość kierowców zna problem związany z wiosennym pyleniem drzew skutkujący ogromnymi ilościami, trudnego do usunięcia pyłku z karoserii samochodu, czyszczeniem zabrudzeń z owadów po powrocie z dłuższej trasy oraz wszystkimi innymi zaschniętymi zanieczyszczeniami. Pamiętajmy, odświeżanie pojazdu nie musi być utrapieniem! Z pomocą może przyjść aktywna piana do mycia samochodu.

Zastosowanie piany i jej właściwości.

piana aktywnaPreparat ten składa się z bardzo skoncentrowanego środka czyszczącego zawierającego wachlarz składników aktywnych. Środek ten jest rozprowadzany z pomocą lancy myjki ciśnieniowej, wyposażonej w specjalną dyszę. Po opryskaniu zabrudzonej powierzchni piana wchodzi w reakcję z zabrudzeniami, zmiękczając i częściowo rozpuszczając je, a następnie umożliwiając łatwiejsze spłukanie ich z czyszczonej powierzchni. Co istotne, preparat ten jest bezpieczny dla lakieru samochodu! Mimo bardzo dużej siły działania nie uszkadza zewnętrznej powłoki lakierniczej, tworząc wręcz bardzo cienki film zabezpieczający przed promieniowaniem UV i osadzaniem nowej warstwy zanieczyszczeń. Choć produkty tej kategorii używane są głównie w auto detailingu, to z powodzeniem możemy zastosować je do czyszczenia narzędzi, sprzętów ogrodowych czy elementów wyposażenia naszego domu lub w obrębie firmy. Zakup aktywnej piany do myjki ciśnieniowej nie jest żadnym problemem, można go zamówić przez internet.

Jak nakładać aktywną pianę?

Ze względu na to, że do nałożenia tego środka potrzebne jest wysokie ciśnienie, konieczne będzie użycie urządzenia nazywanego myjką ciśnieniową. Oprócz samej myjki potrzebna jest tzw. pianownica. To właśnie w niej, w wyniku działania podciśnienia następuje spienianie preparatu bezpośrednio przed nałożeniem go na czyszczoną powierzchnię. Po równomiernym opryskaniu zabrudzeń powinniśmy odczekać kilka minut, by środek miał czas na efektywne działanie. Następnie możemy przejść do dalszych etapów takich jak mycie właściwe i spłukiwanie. Pamiętajmy, że aktywna piana do myjki ciśnieniowej jest jednym z najważniejszych produktów używanych w procesie skutecznego czyszczenia powierzchni!