ranking alkomatów

Alkomat elektromechaniczny

Alkomaty służą do pomiarów stężenia alkoholu w organizmie badanej osoby, więc jak każde urządzenie specjalistyczne muszą cechować się określonymi funkcjami, które zapewnią nam rzetelne oraz kompleksowe badanie, które pozwoli nam określić czy jesteśmy już trzeźwi, czy jeszcze nie pora wsiadać za kółko samochodu. Określenie tego za pomocą własnego samopoczucia jest całkowicie błędne oraz ryzykowne, gdyż nie jesteśmy w stanie potwierdzić w stu procentach. Jedynie badanie wykwalifikowanym sprzętem może rozwiać wszelkie wątpliwości i być elementem decyzyjnym odnośnie tego czy możemy kierować samochód. W artykule przedstawię jeden z typów alkomatów, które występują na Polskim rynku i jest nim alkomat elektromechaniczny.

ALKOMAT ELEKTROCHEMICZNY

Alkomaty elektrochemiczne są nieco droższe niż najtańsza z opcji, którą są alkomaty półprzewodnikowe. Cechują się natomiast znacznie większą skutecznością oraz rzetelnością przeprowadzonego badania. Są to na tyle dobre jakościowo urządzenia, że wykorzystuje je nawet policja przy swoich zadaniach związanych z kontrolą trzeźwości kierowców. Wysoka precyzja oraz rzetelność badania jest możliwa dzięki zastosowaniu w budowie alkomatu sensora elektrochemicznego, który wchodzą w reakcję z alkoholem, wytwarza kwas octowy powodujący wytworzenie prądu elektrycznego, który przedstawia nam wynik badania w postaci ilości alkoholu spożytego w mili gramach na litr.

Na wynik badania nie ma wpływu nawet zapalenie papierosa przed badaniem lub zjedzenie czegokolwiek, wynik badania pozostaje niezmienny i całkiem rzetelny jak na warunki podręcznych alkomatów.

RANKING ALKOMATÓW ELEKTROCHEMICZNYCH

Alkomaty elektrochemiczne różnią się od siebie ceną, jakością wykonania oraz precyzją pomiarów. Jedyne co zostaje niezmienne to technika mierzenia oraz technologia wykorzystana w konstrukcji elementów alkomatu. Skromny ranking alkomatów, które uważam za jedne z najlepszych na rynku z tego rodzaju.

1. Alkomat Datech PRO X-5

2. Alkomat XBLITZ AlControl

3. Alkomat FITalco Galaxy Plus

4. Alkomat Overmax AD-02

5. Alkomat FITalco Grafit

Szczegółowy ranking alkomatów dostępnych na rynku – odwiedź stronę i sprawdź, jaki alkomat zakupić.