Auto detailing – usługa, która zmienia auto nie do poznania

Z biegiem czasu auto brudzi się w mniejszym lub większym stopniu. Normalne mycie auta w myjni czy ręcznie i przy użyciu standardowych środków i zwykłymi metodami pozwala jedynie na powierzchowne wyczyszczenie samochodu. W wielu miejscach i na licznych elementach auta bród zbiera się systematycznie i nie jest go łatwo usunąć samodzielnie. Warto wtedy skorzystać z usługi auto detailingu zwanej inaczej kosmetyką aut.

Właściciele aut często nawet nie zdają sobie sprawy, że wiele elementów z czasem brudzi się trwale i nie wygląda już tak czysto i ładnie jak po wyjeździe z fabryki. Po prostu z czasem nie widać różnicy pomiędzy tym, co jest, a tym, co było kiedyś. Dotyczy to na przykład tapicerki czy kokpitu. Aby zobaczyć, jak kiedyś wyglądało auto i jak było czyste, wystarczy skorzystać z usługi detailingu samochodu. Profesjonalne czyszczenie sprawi, że auto będzie nie do poznania.

Auto detailing coraz powszechniejszy

W Polsce szybko przybywa warsztatów specjalizujących się w kosmetyce samochodów (przykład Car-Spa). Coraz więcej właścicieli aut chce, aby ich auta wyglądały ładnie, a wiele osób nie ma czasu na to, aby poświęcić go na dokładne czyszczenia samochodu. Druga sprawa to to, że profesjonalna kosmetyka aut wymaga użycia specjalistycznych środków oraz sprzętu, a takich przeciętny kierowca nie posiada. Z usług kosmetyki aut może skorzystać każdy kierowca, niezależnie od tego, jakie auto posiada i ile ono ma lat. Do umycia można oddać nowe chcąc, aby dzięki regularnemu myciu pozostało jak nowe, jak i auto leciwe, które nigdy nie było profesjonalnie czyszczone.

Na czym polega kosmetyka aut?

Usługę autodetailingu wykonuje się z reguły we wnętrzu, gdzie czyści się kokpit, kierownicę, tapicerkę siedzeń, boczki czy podsufitkę. Szczególną uwagę zwraca się na zakamarki, gdzie pobieżne sprzątanie przez właściciela na pewno nie pozwoliło dokładnie usunąć brudu. Auto detailing można też wykonać na karoserii poprze mycie, nabłyszczanie, nakładanie powłok hydrofobowych i inne. W licznych warsztatach oferujących detailing aut można też umyć silnik.