BMW X1 – czy warto go kupić?

Ile aut można połączyć tylko w jednym? X1 bmw pokazuje, iż dosyć dużo. Pierwszą z generacji wymienionego samochodu, przestano produkować, za sprawą czego nawet bmw X1 leasing, nie jest już taki drogi. Ale czy warto będzie wybrać właśnie bmw X1? 

Wnętrze auta 

Deska rozdzielcza jest bardzo prosta, co jednym osobom może się spodobać, innym zaś wręcz odwrotnie, niemniej należy przyznać jedno – wnętrze pomimo wszystko prezentuje się dosyć luksusowo, tym bardziej w beżowym kolorze. Trochę gorzej będzie w przypadku bliższego poznania. O ile spasowanie jest dosyć dobre, to część zastosowanych surowców ma raczej przeciętną jakość.

Poza tym, brakuje nieco bardziej obszernych schowków, zaś uchwyt na kubek wpina się do centralnego tunelu, chociaż wygląda niczym trofeum za zajęcie miejsca na podium w morderczej dyscyplinie sportu – niewątpliwie przeszkadza. Co ciekawe, przeciętna jest także ilość miejsca w kabinie, co nie każdemu może się spodobać. 

Możliwie usterki 

Samochód ten jest jeszcze dosyć młody, zatem na ogół nie sprawia większych problemów, chociaż sporo zależy tutaj od wersji, którą wybierzemy. Po pierwsze, niebezpieczną opcją będzie diesel 4-cylindrowy, który ma porażające ceną i potwierdzone kłopoty z rozrządem. Awarii ulec może łańcuch, napinacze, a w przypadkach skrajnych także zębate koła. Jak na ironię – oferta na wtórnym rynku z silnikiem od diesla, to prawie 80 procent samochodów.

Ponadto, w wysokoprężnych jednostkach warto zwracać uwagę na doładowanie, a zatem zawór EGR, ciśnienie w kolektorze,.oraz koło dwumasowe. Silniki benzynowe statystycznie rzecz biorąc mają tańszą obsługę, chociaż posiadają także niestety swoje słabe strony – chociażby piezoelektryczne, awaryjne wtryskiwacze w niektórych wersjach. Usterka ta przejawia się w nierównej pracy silnika.