Cena wynajmu samochodu w Krakowie – jak zaoszczędzić w wypożyczalni?

Jak zaoszczędzić wypożyczając samochód w czasie swojego pobytu w Krakowie? Czy da się to, w jakiś sposób, zrobić?

Ile kosztuje wynajęcie samochodu w Krakowie?

Za wypożyczenie samochodu w Krakowie nie trzeba dużo płacić. Ile kosztuje wynajęcie pojazdu na jeden dzień i na dłuższy czas?

W temacie jak cena wynajmu samochodu Kraków plasuje się na podobnym poziomie, jak wiele innych dużych miast w Polsce, między innymi Warszawa, Wrocław czy Gdańsk. Koszt wynajmu samochodu na jeden dzień rozpoczyna się już od około 90 zł.

W przypadku dłuższego okresu najmu można uzyskać niższe ceny w przeliczeniu na jedną dobę. Przykładowo tygodniowy wynajem będzie wynosić około 550 zł.

Ceny wynajmu samochodu w Krakowie są kalkulowane indywidualnie i można zapoznać się z nimi bliżej na stronach internetowych wypożyczalni. Wybrane z nich mają także specjalne kalkulatory, które pozwalają na obliczenie kosztów online.

Jak zapłacić mniej za wypożyczenie auta w Krakowie

Aby zapłacić za wynajęcie samochodu w Krakowie jeszcze mniej, warto pamiętać o paru poradach, z którymi można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych dziennie.

  1. Wybieraj auta w niższym segmencie – to właśnie te pojazdy są najtańsze, dlatego można zaoszczędzić wtedy najwięcej.
  2. Sprawdź limit kilometrów – gdy planowane są dłuższe podróże, wybierz auto bez limitu kilometrów.
  3. Odbierz auto z siedziby wypożyczalni – podstawienie samochodu, a następnie oddanie go z innego adresu niż siedziba wypożyczalni jest związane z dodatkowymi kosztami.
  4. Zawsze porównuj ze sobą oferty – dzięki temu możesz zaoszczędzić na wynajmie.
  5. Pamiętaj o dodatkowych opłatach – wypożyczalnia samochodowa może pobrać je między innymi za oddanie brudnego samochodu, oddanie go bez napełnionego paliwem baku, za przekroczenie terminu oddania podanego w umowie.

Zatem cena wynajmu samochodu w Krakowie nie musi być wysoka. Jeżeli ważne są oszczędności, można już teraz sprawdzić dostępne oferty i wybrać dla siebie taką wypożyczalnię, która będzie zapewniała najniższe koszty.