Czym jest auto detailing?

Każdy kierowca chciałby posiadać piękny, świeży i zawsze błyszczący samochód. Niestety mało który posiadacz samochodu wie, jak do tego stanu dojść. Szybko się przekonują, że zwykłe mycie samochodu tanim szamponem do tego celu nie zaprowadzi. Konieczny będzie tzw. auto detailing. Co dokładnie kryje się za tym obco brzmiącym pojęciem?

Czym jest auto detailing?

Pod tą nazwą kryje się zestaw różnego rodzaju usług i działań w zakresie czyszczenia i konserwowania poszczególnym elementów samochodu. Usługa auto detailingu to nie tylko zwykłe mycie samochodu, lecz również bardzo szczegółowe, żeby nie powiedzieć skrupulatne doprowadzanie do czystości nawet najmniejszych jego elementów. Z tego powodu podzielić te usługi można na te odbywające się na zewnątrz samochodu, jak i w jego wnętrzu.

Czyszczenie zewnętrze samochodu

Jeśli chodzi o zewnętrzną stronę samochodu, to jest tu co robić. Oczywiście auto zostaje w całości umyte, lecz to dopiero początek, ponieważ lakier nie tylko zostaje bardzo precyzyjnie wyglinkowany, czyli usunięte zostają z niego nawet te najgłębsze zabrudzenia, lecz dodatkowo pokryty zostaje woskiem. Proces czyszczenia obejmuje także liczne elementy chromowane, plastikowe, a także oczywiście felgi, nawet opony, które pokryte zostają określonego rodzaju środkami pielęgnacyjnymi.

Czyszczenie wewnętrzne samochodu

Tak naprawdę zabawa rozpoczyna się jednak dopiero we wnętrzu samochodu, gdzie czyszczeniu poddane zostają wszystkie, nawet najdrobniejsze elementu auta. Oczywiście umyta i wyprana zostaje cała tapicerka, a także elementy wykonane z chromu i plastiku. Czyszczenie połączone jest rzecz jasna z działaniami renowacyjnymi — także — jeśli któryś ze znajdujących się w aucie elementów jest słabszej kondycji, zostaje on oczywiście naprawiony.

Jaki tego jest cel?

Jaki jest cel stosowania tak kompleksowego, a co za tym idzie drogiego sposobu mycia samochodu? Chodzi tu oczywiście i stan czystości, lecz również o odpowiednie zakonserwowanie samochodu. Gdy podawany jest on tak skrupulatnym działaniom, po prostu jest w lepszej kondycji znacznie dłużej.