Dla kogo jest tor wyścigowy Modlin?

Nowoczesny tor wyścigowy Modlin to wielofunkcyjny obiekt (jego trasę zobaczysz na go-racing.pl), który składa się tak naprawdę z dwóch różnych torów. Pierwszym z nich jest tor szkoleniowy, a drugi to oczywiście profesjonalny tor sportowo treningowy. 

Jakie jest przeznaczenie toru?

Na torze szkoleniowym jak sama nazwa wskazuje kierowcy mają możliwość doskonalenia swojej dotychczasowej techniki jazdy. Do dyspozycji są trzy płyty poślizgowe, które dodatkowo wyposażone są w specjalne kurtyny wodne sterowane przez komputer. Mała płyta poślizgowa ma wymiary 9 x 75 metrów. Jest to idealne miejsce dla tych osób, które chcą podnieść swoje umiejętności w aquaplaningu. Jeżeli chodzi o dużą płytę poślizgową to ma ona wymiary 20 x 100 metrów i przeznaczona jest ona z kolei nie tylko do ćwiczenia na samochodach osobowych, ale również na samochodach ciężarowych oraz autobusach. Jeżeli chodzi o tor sportowo treningowy to jest to idealne miejsca dla fanów szybkie jazdy na olbrzymich obrotach.

Nie tylko dla fanów samochodów

Tor wyścigowy Modlin jest doskonałym miejscem nie tylko dla zagorzałych miłośników czterech kółek. Jest to wspaniałe miejsce także dla motocyklistów, którzy mają do dyspozycji specjalny plac o wymiarach 37 x 130 metrów. Na placu tym znajdują się oczywiście specjalne moduły treningowe zaprojektowane od a do z dla miłośników jednośladów. Na samym końcu warto wspomnieć o torze ziemnym, który umożliwia jazdę off road. Każdy zagorzały miłośnik aut terenowych albo quadów koniecznie musi spróbować swoich sił na torze w Modlinie.