Dlaczego środek do pielęgnacji skóry jest taki ważny?

Skórzane siedzenia samochodowe wymagają dokładnej pielęgnacji, aby jak najdłużej zachowywały swoją estetykę. W czasie eksploatacji pojazdu narażone są na zniszczenia, które widoczne są w postaci wysuszenia i wypłowienia materiału. Widoczne są najczęściej w miejscach zszycia. Aby prawidłowo zadbać o konserwację skóry, należy stosować odpowiednie środki czyszczące. Dzięki ich regularnemu stosowaniu, materiał może pozostać długo czysty i wypielęgnowany, a przez to również użytkowany przez dłuższy czas.

Środek do pielęgnacji skóry samochodowej – dlaczego warto go stosować?

Tapicerka samochodowa to element wyposażenia pojazdu, który bezpośrednio wpływa na jego atrakcyjność wizualną, jak i komfort przebywających w nim osób. Skórzana tapicerka wymaga szczególnej pielęgnacji za pomocą środków, które mają starannie opracowany skład poprawiający jakość skóry i impregnujący jej powierzchnię.

Stosowanie odpowiednich środków do pielęgnacji skóry w samochodzie gwarantuje jej dłuższą trwałość i wytrzymałość, a także utrzymanie przyjemnego zapachu. Preparaty do pielęgnacji dostępne są zarówno w postaci praktycznej pianki, jak i płynów czy sprayów.

W asortymencie wielu producentów dostępne są także specjalne odżywki, które wykazują właściwości nawilżające, a także chronią materiał przed pęknięciami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Środek do pielęgnacji skóry – jak stosować?

Wybierając preparat do pielęgnacji skórzanej tapicerki, należy zawsze stosować go zgodnie z zaleceniami producenta. Najczęściej niewielką jego ilość należy rozprowadzić na powierzchni tapicerki i delikatnie wcierać.

Po upływie kilku minut preparat należy usunąć przy pomocy wilgotnej ściereczki, usuwając tym samym zabrudzenia. Dostępne są również różnego rodzaju impregnaty, którymi należy spryskać powierzchnię tapicerki.