kenny-leys-7qLym89s69c-unsplash

Dlaczego warto myć podwozie swojego samochodu?

Zima to okres, kiedy podwozie samochodu jest szczególnie narażone. Dlatego po zakończeniu okresu zimowego, każdy właściciel samochodu, powinien pomyśleć o konserwacji podwozia. Dół samochodu jest tak samo ważny, jak karoseria. Mimo to niewielu właścicieli samochodów dba o to, by po każdej zimie zadbać również o dół swojego samochodu. A czynność ta jest bardzo ważna. W tym artykule dowiesz się, dlaczego.

Dlaczego należy myć podwozie?

Mycie podwozia samochodu to nie jest fanaberia. Wiele firm oferuje taką usługę, ponieważ wiedzą, jak bardzo jest to ważne. Podczas zimy dół samochodu narażony jest na kontakt wody z solą, na zmianę temperatury – wszystko to niekorzystnie wpływa na elementy podwozia. Dlatego po każdej zimie warto wybrać się do firmy, która oferuje mycie podwozia np. w Białymstoku i zadbać o konserwację swojego samochodu. Warto dodać, że człowiek samemu nie powinien tego robić np. na myjni automatycznej, ponieważ nie sięgnie w każdy zakątek. Takie czyszczenie powinno być robione ręcznie. Mycie podwozia w Białymstoku oferuje firma Miwan.

Jak poprawnie wyczyścić podwozie?

Aby dobrze wyczyścić samochód, należy dać go na podnośnik, by w każde miejsce podwozia było dostępne. Warto kierować się zasadami:

  • używanie pary, która usunie tłuszcz i rozpuści osad np. z soli lub piasku,
  • zastosowanie aktywnej piany, która wejdzie w każdą szczelinę i dogłębnie wyczyści każdy zakamarek,
  • konserwacja na koniec, która chroni przed korozją.

Mycie podwozia w Białymstoku oferuje firma MR Sponge, która jest przykładem firmy profesjonalnie zajmującej się myciem podwozia.