Dlaczego warto wybrać się na tor Kielce?

Warto mieć świadomość, że praktycznie każdy szanujący się fan motoryzacji powinien przynajmniej raz w życiu wybrać się na tor Kielce. Jakie są zdecydowanie najbardziej istotne atuty obiektu znajdującego się w województwie świętokrzyskim?

Parametry obiektu

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że pętla autodromu liczy aż 4160 metrów długości. Należy również zaznaczyć, że na terenie obiektu znajduje się także mniejsza pętla o długości 1,14 km. Godny uwagi jest równie fakt, że fani motoryzacji mają możliwość korzystania z bardzo wysokiej jakości toru kartingowego liczącego 880 metrów.

Oczywiście zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się prosta licząca 450 metrów, na której praktycznie każdy rajdowiec przetestować możliwości samochodów sportowych.

Imprezy organizowane na torze w Kielcach

Warto mieć świadomość, że tor Kielce przyciąga z roku na rok coraz większą liczbę fanów motoryzacji przede wszystkim różnego rodzaju eventami. Na obiekcie cyklicznie organizowane są nie tylko i wyłącznie zloty pasjonatów starych i nowych samochodów, ale również zawody gokartowe, samochodowe czy treningi pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Kierowcy mają możliwość sprawdzenia możliwości takich samochodów, jak Subaru Impreza czy Lamborghini Gallardo. Można zaobserwować, że ogromną popularnością cieszą się organizowane imprezy firmowe. Jest to świetne miejsce do spędzenia czasu z rodziną podczas weekendu. Godny uwagi jest również fakt, że tor coraz bardziej zaczyna przyciągać osoby, które nigdy wcześniej nie interesowały się motoryzacją.