Dlaczego warto wybrać się na tor Słomczyn?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większą popularnością zarówno wśród pań, jak i panów cieszą się tory wyścigowe. Nie wszyscy jednak wiedzą dlaczego warto wybrać się na wspomniany obiekt. Jakie zalety ma tor Słomczyn?

Co dokładnie warto wiedzieć o wspomnianym torze?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obiekt jest bardzo dużych rozmiarów. Do jego zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów należy zaliczyć bardzo wysokie trybuny. W ten sposób widzowie mają możliwość w komfortowych warunkach oglądać swoich faworytów. Godny uwagi jest również fakt, że można korzystać z toalet czy miejsc parkingowych. Warto wiedzieć, że na torze Słomczyn regularnie organizowane są eventy motoryzacyjne czy zloty fanów sportowych samochodów.

Dlaczego warto wybrać się na tor Słomczyn?

Należy mieć świadomość, że omawiany obiekt charakteryzują przede wszystkim stosunkowo ciasne zakręty, a także liczne łuki. Z kolei na dłuższych prostych kierowca ma możliwość sprawdzenia możliwości swojego lub wypożyczonego samochodu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na torze wyścigowym można maksymalnie wykorzystać potencjał drzemiący w określonym pojeździe.

Osoby odwiedzające obiekt bardzo często doceniają niezwykle imponującą szerokość. W ten sposób kierowcy mogą czuć się bezpiecznie. Godny uwagi jest fakt, że na oddanej do użytku nitce tory zdecydowanie najlepiej sprawdzą się samochody dysponujące sztywnym zawieszeniem. Kierowca ma możliwość zweryfikowania swoich umiejętności na 14 zakrętach.