Ferrari Italia 458 i jego największe zalety

Ferrari to fantastyczne, włoskie auta, które nieodzownie kojarzą się wszystkim z ogromną prędkością, luksusem i prestiżem. Model Ferrari Italia 458 to kultowy samochód, który przejdzie do historii motoryzacji z uwagi na fantastyczną, nowoczesną sylwetkę oraz doskonałe osiągi.

Ferrari Italia 458 i jego krótka historia

Model 458 został po raz pierwszy zaprezentowany szerokiej publiczności na targach we Frankfurcie w 2009 roku. Ferrari Italia 458 https://devil-cars.pl/jazda/ferrari-italia-458 miał zastąpić swojego poprzednika czyli model F430. To wspaniałe, dwudrzwiowe coupe było produkowane przez fabrykę Ferrari w latach 2009-2015 i cieszyło się ogromną popularnością wśród wielkich fanów motoryzacji. Nazwa modelu czyli 458 tradycyjnie już odwoływała się do rodzaju zastosowanego pod maską silnika, czyli w tym przypadku 4,5 l V8. Za stylistykę auta, jego ciekawe linie oraz ponadczasowy wygląd odpowiedzialne było biuro projektowe Carrozzeria Pininfarina, a w konstruowaniu tego pięknego modelu brał udział nawet Michael Schumacher.

Ferrari Italia 458 i jego doskonałe wyniki

Ten model Ferrari podbił serca prawdziwych miłośników motoryzacji na całym świecie. Italia 458 mogła pochwalić się naprawdę doskonałymi osiągami, dlatego postanowiono nawet wypuścić jej nową, torową odmianę o nazwie Ferrari Italia 458 Challange. Obecnie auto to można zakupić od kolekcjonerów i prawdziwych pasjonatów, jeśli któryś z nich zdecyduje się na sprzedaż tego fantastycznego modelu. Obecnie model Ferarri Italia 458 nie jest już produkowany przez fabrykę Ferrari.