Folia samochodowa – dobry sposób na zmianę koloru pojazdu

Dbałość o własny samochód to powinność każdego kierowcy. Od wyglądu pojazdu zależy bowiem w dużej mierze samopoczucie jego właściciela. Najważniejsze więc, aby auto było czyste i ładnie się błyszczało. Ale co zrobić, gdy kolor samochodu przestał nam się podobać? Najlepiej zmienić lakier na inny, ale czy będzie nas na to stać?

Oklejanie samochodu folią – zalety

Świetnym sposobem na szybką zmianę koloru samochodu przy niewielkim nakładzie finansowym jest oklejenie go folią. To metoda, która ostatnio zyskuje wśród kierowców coraz większą popularność ze względu na liczne zalety. Warto wymienić niektóre z nich:

  • Po pierwsze oklejanie samochodu folią pozwoli na szybką (wraz z odpowiednim przygotowaniem samochodu trwa to od 4 do 9 dni) i tanią zmianę koloru bez konieczności powtórnego lakierowania.
  • Po drugie proces ten jest odwracalny, a więc w każdej chwili folię można zdjąć i wrócić tym samym do poprzedniego koloru. Warto dodać, że folia schodzi łatwo, nie pozostawiając śladów.
  • Folię na samochód można potraktować jako element zabezpieczający lakier. Dlatego niektórzy właściciele aut zakładają ją zaraz po zakupie nowego pojazdu. Pełni doskonale rolę ochronną, gdy chodzi o oddziaływanie warunków atmosferycznych, zabezpiecza przed korozją.
  • Folia na samochód jest bardzo odporna i trwała, zapewni więc dobrą ochronę lakieru pojazdu zarówno przed otarciami i odpryskiwaniem, jak i przed blaknięciem pod wpływem działania promieni słonecznych.
  • Dzięki zastosowaniu folii można łatwo ukryć niektóre wady pojazdu. Jednak w przypadku, gdy lakier się łuszczy i widoczne są liczne ogniska korozji, oklejenie go folią musi być poprzedzone gruntownym przygotowaniem powierzchni.
  • Folia daje mnóstwo możliwości zmiany koloru, począwszy od opcji metalic, poprzez matowe, a na opcji kameleon skończywszy (umożliwia ona zmianę koloru w zależności od padającego światła).