Gdzie doskonalić technikę jazdy motocyklem?

Doskonalenie techniki jazdy motocyklem, to coś, na czym powinno zależeć każdemu motocykliście. Dlaczego to jest istotne? Choćby z uwagi na szansę poprawienia własnych umiejętności prowadzenia jednośladu, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo jazdy. . Jednym z miejsc, gdzie można doskonalić technikę poruszania się dowolnym jednośladem, jest tor Wschodzący Białystok.

Unikalny, dzięki nawierzchni

Co bardzo istotne, jest to tor stricte wyścigowy. Nawierzchnia toru różni się od nawierzchni torów służących tylko do doskonalenia techniki jazdy. Jest to nawierzchnia typowo wyścigowa, bardziej chropowata, dzięki czemu tor Wschodzący Białystok jest miejscem, gdzie bezpiecznie można jeździć w warunkach zmniejszonej przyczepności nawierzchni, na przykład, gdy jest zimno lub gdy pada deszcz.

Możliwość jazdy z instruktorem lub samodzielnie

Ćwiczenie techniki jazdy jest sensowne, gdy wiadomo, co robić. Osoby, które są już doświadczone w jeździe motocyklem, z powodzeniem mogą jeździć po torze samodzielnie. Ci, którzy zaczynają przygody z jednośladami, mogą zdecydować się na jazdy z instruktorem, który wyjaśni zasady techniki szybkiej jazdy, pokonywania zakrętów czy hamowania motocyklem, spojrzy na styl jazdy, wskaże błędy, podpowie, jak jeździć jeszcze lepiej. To dobre rozwiązanie, dzięki czemu od fachowca można nauczyć się naprawdę wiele.

Podsumowując

Warto korzystać regularnie z toru Wschodzący Białystok. Jazda po torze to dobra zabawa, miły sposób spędzania czasu i szansa na doskonalenie techniki poruszania się jednośladem.