Gumowe czy welurowe? Jakie dywaniki samochodowe wybrać?

Za każdym razem podczas kupowania dywaników samochodowych wśród właścicieli aut rodzi się dylemat pomiędzy wyborem praktyczności lub estetyki. Niestety nie ma dywaników, które łączą te dwie cechy w jednym produkcie i konsument musi wybierać pomiędzy nimi. Jak podjąć trafny wybór?

Wybrać estetykę?

 

Kierowca który ceni sobie wygląd i odpowiednie wyposażenie wewnątrz posiadanego samochodu, z pewnością będzie bardziej chętny do zakupu dywaników samochodowych wykonanych z weluru. Nie tylko wyglądają one znacznie ładniej niż wersje gumowe, lecz także ich wybór stwarza możliwość doboru konkretnego koloru, a nawet stylu wykonania pod kątem posiadanej tapicerki.

Niestety takie dywaniki są bardzo trudne w utrzymaniu. Grube włosie lubi przyciągać piasek i innego typu zanieczyszczenia, które ciężko jest później usunąć. Jest to szczególnie dotkliwe w czasie zimy, gdy ilość wnoszonego do auta brudu znacznie się zwiększa.

Czy może praktyczność?

 

Właśnie z tego powodu bardzo dużą popularnością cieszą się dywaniki samochodowe wykonane po prostu z gumy. Może i nieco gorzej się one prezentują, jednak wygoda ich użytkowania w pełni to rekompensuje. Zarówno niewrażliwość na zabrudzenie takich dywaników, jak również prostota w czyszczeniu sprawiają, że szczególnie w okresie zimowym są one wybierane przez przeważającą większość kierowców. I być może to jest właśnie odpowiednie rozwiązanie, zmiana rodzaju dywaników zależnie od pory roku.