Jak dobrać postę polerską do samochodu?

Polerowanie samochodu to jeden z lepszych sposobów na dobry wygląd samochodu. Jednak aby efekty takich zabiegów były odpowiednie niezbędne jest wybranie właściwej pasty polerskiej. To ona w dużej mierze odpowiada za efekty polerowania jak również za to, ile czasu taki zabieg będzie trwał.

Rodzaje past polerskich

Pasty polerskie to wiele rodzajów, jednak przede wszystkim należy je wybrać w zależności od tego, jaki głęboka ma być polerka samochodu. Ze względu na to można je podzielić na pasty agresywne, uniwersalne i wykończeniowe. Agresywna pasta do lakieru ma największy współczynnik ścieralności, dlatego wykorzystywana jest do usuwania głębszych rys i odświeżania dość mocno zmatowionej i porysowanej powłoki lakierniczej.

Uniwersalna posta polerska do samochodu ma mniejszy niż agresywna współczynnik ścieralności, stosowana jest do usuwania mniejszych rys i nadawania połysku. Pasty wykończeniowe mają za zadanie przede wszystkim nadać blasku, jeśli powłoka lakiernicza samochodu jest stosunkowo nowa można wykorzystywać tylko je do wykonania polerki.

Czym polerować samochody?

Polerowanie powłoki lakierniczej może być wykonywane przy pomocy odpowiednich narzędzi jak również ręcznie. Bywa, że pasty polerskie przeznaczone są właśnie do jej wykonywania w konkretny sposób. Dobierając pastę na ten element również należy zwrócić uwagę, bowiem ręczna polerka przy zastosowaniu past do polerowania mechanicznego jest niezwykle trudnym zadaniem. Aby wykonać polerkę mechaniczną należy jednak mieć w tej materii pewne doświadczenie aby nie zniszczyć lakieru.

Pasta do lakieru samochodowego dostępna na https://shiningcar.pl/pasty-polerskie