Jak nakładać wosk samochodowy?

Każdy kierowca doskonale wie, jak ważne jest to, żeby na jego aucie położony był wosk samochodowy. Zapewnia on nie tylko piękny i błyszczący wygląd lakieru, lecz przede wszystkim zabezpiecza go przed działaniem szkodliwego wpływu warunków atmosferycznych. Niestety mało który kierowca wie, jaka technika nakładania wosku samochodowego będzie najlepsza. Czy wystarczy, gdy nałoży się go ręcznie, czy też lepszym pomysłem będzie zainwestowanie w specjalną polerkę samochodową?

Ręczne nakładanie wosku

Jeśli chce się nakładać wosk na lakier bez dodatkowej pomocy maszyny polerskiej, trzeba się przygotować na to, że zajmie to chwile czasu i energii. I nie ma znaczenia czy kupi się wosk carnauba (np. https://glossfactory.pl/woski-naturalne-carnauba ), czy też inny rodzaj. Na każdy z nich poświecić trzeba będzie nieco czasu. Spowodowane jest to koniecznością nałożenia i ręcznego wypolerowania powierzchni lakieru, tak aby wosk związał się z lakierem. Przy pomocy zwykłej szmatki i siły własnych rąk, może to zająć — w zależności od wielkości auta — nawet do kilku godzin.

Nakładanie wosku maszynowo

Żeby uniknąć tego wysiłku, lecz również straty czasu, poleca się nakładanie wosku przy pomocy specjalnej maszyny polerskiej. Dzięki zamontowanej na niej specjalnej powłoce, która fachowo nazywa się pad polerski, możliwe jest szybkie, a co najważniejsze wygodne i bezpieczne rozprowadzenie wosku po powierzchni powłoki lakierniczej. Szacuje się, że nawoskowanie całego samochodu przy pomocy takiej maszyny polerskiej powinno zająć około jednej godziny. Jak więc widać, różnica jest kolosalna.