Jak woskować auto ?

Czym jest woskowanie ? W jakimi celu się je robi ? Jakie woski należy użyć oraz w jaki sposób ? Na te oraz na inne pytania wasze pytania postaramy się odpowiedzieć, dzięki czemu wasze auta będą wyglądały jak nigdy przedtem!

Czym jest woskowanie i czym je się robi ?

Woskowanie, jak sama nazwa wskazuje jest nanoszeniem na karoserię warstwy wosku. Nanosi się ją głównie w trzech celach, a mianowicie:

-ochronie przed zużyciem lakieru- w tym również przed korozją- na nawoskowanej powierzchni znacznie trudniej zbiera się woda, która działa niekorzystnie na karoserię.

-uwydatnieniu koloru- po nawoskowaniu kolor jest mocniejszy, żywszy.

-ochrona przed zabrudzeniami- nawoskowana powierzchnia znacznie trudniej się brudzi.

W jaki sposób oraz czym się robi woskowanie ?

Aby zawoskować nasz pojazd, będziemy potrzebowali: wosk (do wyboru płynny- łatwy do naniesienia, ale nie trwały, lub tzw. twardy- nanoszony gąbką), ściereczki z mikrofibry oraz coś do odtłuszczenia. Skupimy się tutaj na woskach twardych, gdyż są one trwalsze. Należy jednak pamiętać, że powinno się tego robić na słońcu. W pierwszej kolejności należy dokładnie wymyć woskowaną powierzchnię, następnie ją odtłuścić. Gdy to już zrobimy, to przystępujemy do nakładania wosku- nabieramy na gąbkę niewielką ilość wosku, po czym ją równomiernie, kolistymi ruchami nakładamy na powierzchnię karoserii. Gdy naniesiemy już cały wosk na dany element oraz zaschnie on, to możemy przystąpić do polerowania przy pomocy ściereczek z mikrofibry. Nasz pojazd jest już nawoskowany.