srodek do czyszczenia felg

Jak wyczyścić felgi?

Czarny osad na felgach to bardzo oporny na czyszczenie rodzaj brudu. Są to opiłki materiału ściernego, które powstają w wyniku ścierających się klocków hamulcowych. Są trudne do usunięcia, gdyż powstają w temperaturze kilkuset stopni Celcjusza. Zapiekają się na felgach i trudno usunąć powstały brud z powierzchni.

Środek do czyszczenia felg na trudne zabrudzenia

Specjalny środek do czyszczenia felg to doskonały sposób na pozbycie się uporczywego brudu. Z reguły preparaty takie zawierają żrące roztwory kwasów, dzięki temu z łatwością usuwają brud z powierzchni felg. Należy dodać, że im częściej czyścimy felgi odpowiednimi preparatami, tym łatwiej usunąć brud przy następnym czyszczeniu.
Wymiana opon na letnie to doskonały czas na gruntowne czyszczenie felg. Warto przyłożyć się i wyczyścić felgi środkiem do czyszczenia. Sam proces będzie dużo łatwiejszy przy kolejnym czyszczeniu, gdyż uporczywy brud nie będzie się nawarstwiał.

Dostępne preparaty

Środek do czyszczenia felg Glossfactory najczęściej dostępny jest w formie rozpylacza. Często ma formę żelu, dzięki czemu nie spływa tak szybko z czyszczonej powierzchni. Do felg wieloelementowych i nielakierowanych zaleca się specjalne preparaty o neutralnym PH, które nie zawierają kwasów.

Systematyczne czyszczenie felg za pomocą specjalnych preparatów powinno być wykonywane regularnie. Należy również dodać, że zawsze należy odczekać do czasu wystygnięcia felg po długiej jeździe. Czyszczenie nagrzanego materiału może bowiem naruszyć lakier. Ponadto preparaty stosowane na gorących felgach szybciej wysychają i są wtedy mniej skuteczne.