jak wybrać miernik lakieru

Jaki miernik lakieru wybrać?

Zakup używanego samochodu jak powszechnie wiadomo wiąże się ze sporym ryzykiem, dlatego też warto postawić na porządny miernik lakieru, dzięki któremu można dokładnie oszacować rzeczywisty stan karoserii samochodowej. Dzięki profesjonalnemu miernikowi, można wykryć nawet niewielkie zmiany w warstwie lakieru.

Na jaki model postawić?

W pierwszej kolejności należy postawić na odpowiedni rodzaj urządzenia. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej dwa główne modele warte uwagi. Pierwszym z nich jest oczywiście miernik magnetyczny, który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ze względu na niską cenę. W urządzeniach tego typu znajduje się specjalna skala, która dokładnie wskazuje siłę, która utrzymuje końcówkę przy danej powierzchni. Dzięki takiej wielkości można oszacować rzeczywistą grubość danej powłoki lakieru. Drugim rozwiązaniem są oczywiście mierniki elektroniczne, które są nie tylko znacznie dokładniejsze, ale również nieco droższe. Mechanizm działania tych urządzeń w dużej mierze oparty jest na ultradźwiękach, dzięki czemu można zmierzyć wiele różnych powierzchni. Elektroniczny miernik lakieru jest bardzo prosty w obsłudze, dzięki czemu z jego dobrodziejstwa może skorzystać praktycznie każdy.

Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze miernika warto zwrócić uwagę na rodzaj głowicy. Płaskie głowice nadają się jedynie do płaskich powierzchni, z kolei kuliste głowice nadają się do wszystkich powierzchni. Warto sprawdzić również do jakich materiałów skierowany jest dany miernik.