lśniąca nakładka na zderzak

Jakie funkcje pełnią nakładki na zderzak?

Nakładki na zderzak to listwy, które mogą zmienić podejście do korzystania z auta. Zdecydowanie mogą ułatwić jego konserwację i zachować jego dobry wygląd na dłużej. Oznacza to zachowanie wyższej wartości auta przez dłuższy czas. Brzmi ciekawie? Jakie funkcje pełnią nakładki?

Estetyczna

Nakładka na zderzak – https://automotohit.pl/Nakladki-na-zderzak-tyl wygląda jak bardzo kosztowny dodatek, który zmienia wersję wyposażenia auta. Nadaje mu zadziornego pazura. Taka nakładka o odpowiednio przemyślanym wzornictwie może być nawet elementem tuningu. Stal kwasoodporna prezentuje się doskonale. Można nawet wybrać spośród kilku wariantów wykończenia. Najbardziej popularne są matowe, błyszczące oraz te ze szczotkowanej stali. Wybór jest, oczywiście kwestią gustu.

Ochronna

Nakładki na zderzak mają przede wszystkim chronić zderzak. Ich zadaniem jest zapobieganie pęknięciom, odpryskom lakieru oraz zarysowaniom. W razie sytuacji, w której mogłoby dojść do uszkodzenia mechanicznego, to listwa przejmuje na siebie siłę uderzenia. Biorąc pod uwagę jak delikatne są zderzaki wykonane z lakierowanego tworzywa, łatwo jest wyobrazić sobie wartość dobrze dobranej nakładki.

Praktyczna

Nakładka na zderzak jest rodzajem jego wzmocnienia. To dodatkowa warstwa stali, która jest wzmocnieniem dla tych części auta, które są szczególnie narażone na uszkodzenia. W razie drobnej stłuczki, nakładka może pomóc w utrzymaniu zderzaka w całości. To konkretne oszczędności dla właściciela.