Jakie futro polerskie wybrać?

Polerowanie powłoki lakierniczej nie jest prostym zadaniem, dlatego też warto wyposażyć się w odpowiednie preparaty i akcesoria, które znacząco przyśpieszą i ułatwią pracę. W pierwszej kolejności warto jak najszybciej sięgnąć po niezawodne futro polerskie.

Jaka średnica jest najlepszym wyborem?

Przy wyborze średnicy futra polerskiego w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na wielkość powierzchni, na której będziemy pracować. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto postawić na kilka rozmiarów futer polerskich. Kierowcy, którzy chcą polerować maskę albo dach powinny postawić na większe gąbki i futra, które zdecydowanie przyśpieszą pracę. Do trudno dostępnych i znacznie mniejszych powierzchni przeznaczone są pady o mniejszej średnicy.

Jaka twardość padów?

Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest to, aby postawić na odpowiednią twardość padów. Parametr ten należy umiejętnie dostosować do efektu jaki chcemy osiągnąć oraz od defektów, które chcemy usunąć. Osoby, które chcą przeprowadzić pełną korektę lakieru i usunąć większe defekty lakieru mogą obejść się bez pomocy futra polerskiego albo twardej gąbki. Jeżeli chodzi o usuwanie drobniejszych niedoskonałości albo hologramów warto wyposażyć się w wykończeniowe futro polerskie. Dobrym wyborem może okazać się także gąbka pośrednia. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby zwrócić uwagę na rodzaj gwintu talerza mocującego. Dla polerek rotacyjnych zarezerwowany jest gwint M14, a dla polerek orbitalnych gwint 5/16 UNF. Gwinty tego typu pasują do większości europejskich maszyn.