opony nokian wr d4 215 60 r16

Jakie są największe korzyści z opon Nokian WR D4 215/60 r16?

Fińska marka Nokian uważana jest za pioniera jeżeli chodzi o produkcję zimowych opon. Najnowszy model Nokian WR D4 215/60 r16 ze względu na zimowe warunki nazwano kameleonem. Jakie są jego największe atuty?

Opony zimowe dopasowane do trendów pogodowych w Europie

model opony nokian wr d4 215 60 r16

Jak wiadomo w ostatnich latach w trakcie zim pojawiają się nie tylko bardzo obfite opady śniegu, ale również deszczu. Firma Nokian zaprojektowała zatem model opon Nokian WR D4 215/60 r16 w celu sprostania najnowszym trendom w kwestii pogody przy zachowaniu najwyższych możliwych wymagań ochrony środowiska. Jest to oczywiście nowsza wersja znanego modelu WR D3.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że nowszy model zaprojektowano w laboratoriach, a następnie wyprodukowano przy wykorzystaniu gumowych komponentów. Zostały one nie tylko przebadane, ale również bardzo dokładnie przetestowane w najbardziej nowoczesnych centrach badawczych, do których należy zaliczyć m.in. Ivalo. Rygorystyczne testy i bardzo wysokie wymagania sprawiły, że wyprodukowano opony, które doskonale zdadzą egzamin na śniegu i błocie pośniegowym. Ponadto opony Nokian WR D4 215/60 r16 charakteryzują się również świetnymi wynikami na suchej mroźnej nawierzchni.

Gwarancja bezpieczeństwa

Nokian WR D4 215/60 r16 są to w pełni zimowe opony, które zostały przygotowane przez fińskiego producenta na najcięższe możliwe warunki. Warto wspomnieć, że wzór opon w kształcie bardzo przypomina strzałę. Konieczny podkreślenia jest również fakt, że firma Nokian zastosowała w oponach mieszankę kauczukową Twin Trac Silica, w której skład wchodzą olej rzepakowy, krzemionka i kauczuk. Rezultatem właśnie takiego składu są świetne wyniki w przyczepności w zróżnicowanych temperaturach mimo faktu, że zużywany jest bieżnik.