tor ułęż

Jazda na torze samochodowym – dlaczego warto spróbować?

Na drogach porusza się kilka milionów samochodów. To niestety prowadzi do wielu kolizji, a nawet wypadków. Przyczyną tej sytuacją są przede wszystkim małe umiejętności kierowców oraz brak świadomości tego, co może się stać podczas zderzenia przy dużej prędkości. Dlatego coraz częściej kierowcy decydują się na jazdy treningowe na torach samochodowych.

Gdzie uczyć się bezpiecznej jazdy?

tor ułęż

Celem takich treningów jest przede wszystkim nauka bezpiecznej jazdy. Zwłaszcza kiedy auto prowadzi się z dużą prędkością. W takim przypadku konieczne jest nauczenie się prawidłowych zachować podczas niebezpiecznych sytuacji. Z takich treningów często korzystają choćby osoby, które pracują jako zawodowi kierowcy, np. w charakterze przedstawicieli handlowych. W Polsce powstaje coraz więcej profesjonalnych torów, na których takie treningi można odbyć. Przykładem może być Tor Ułęż.

Dlaczego warto skorzystać?

Trening jazdy samochodem na torze wyścigowym niesie ze sobą bardzo wiele korzyści. Wspomniano już o nauce bezpiecznej jazdy. Dzięki takiej jeździe kierowca nauczy się choćby jak wyjść z poślizgu. To także idealna możliwość do tego, aby sprawdzić jak zachowuje się samochód po przy wysokiej prędkości. Tym bardziej, że na torze Ułęż osiągnąć można naprawdę dużą prędkość. Warto także dodać, że na wielu takich torach można także wypożyczyć samochód. Nie ma zatem konieczności, aby trening odbywać własnym autem.