Jazda na torze wyścigowym – na co zwracamy szczególną uwagę

Jak już pewnie zdążyłeś się zorientować, jazda po torze to zupełnie inna bestia niż jazda po ulicy. Łatwo jest dać się wciągnąć w ekscytację nowym doświadczeniem i nie do końca zrozumieć, jak trudne będzie to od teraz. Jeśli to czytasz, to prawdopodobnie jesteś już świadomy, że jazda na torze wyścigowym nie jest dla każdego.

Jest wiele rzeczy, których trzeba się nauczyć i jest duża różnica pomiędzy płynną jazdą po ulicach rodzinnego miasta a robieniem tego samego w zamkniętych pomieszczeniach z dużymi prędkościami i dużą ilością zakrętów. Jednakże, jeśli jesteś gotów włożyć pracę, to może to być zabawne, jak również satysfakcjonujące, gdy będziesz wystarczająco dobry. w Białymstoku taki tor wyścigowy https://autonator.pl/tor/bialystok jest niezwykle praktyczny. Od razu widać, że ma wielu użytkowników i ma szansę stać się bardzo praktyczny.

Poznaj granice swojego samochodu i toru

Istnieje duża różnica między jazdą po ulicy a jazdą po torze, zwłaszcza przy dużych prędkościach i dużej ilości zakrętów. Samochody i tory, których używasz do wyścigów również mogą się od siebie bardzo różnić. Nie chcesz się zbytnio ekscytować jazdą na torze, zanim się do niej trochę przyzwyczaisz. Ponadto ważne jest, abyś znał swoje limity samochodu.

Upewnij się, że jesteś świadomy, co jest bezpieczne dla twojego samochodu i toru. Będziesz robić dużo wysokich sił G, więc nie chcesz, aby coś poszło nie tak i rozbić się. Twój samochód ma również swoje granice. Jeśli będziesz go zbyt mocno naciskać, straci przyczepność, co może być niebezpieczne. Upewnij się, że jesteś świadomy ograniczeń swojego samochodu i nie jedź zbyt szybko.

Wyznacz sobie cel, zanim wjedziesz na tor

Zanim wyruszysz na tor, powinieneś mieć w głowie jakiś cel. Czy ma to być czas? Ustanowić rekord okrążenia? Nauczyć się jak jeździć bardziej agresywnie?

Śledź swoje postępy podczas ćwiczeń, aby ustalić oczekiwania wobec siebie. Inne pomocne wskazówki dotyczące wyznaczania celu przed wejściem na tor to upewnienie się, że jesteś realistą ze swoimi oczekiwaniami i upewnienie się, że wyznaczasz cel, który chcesz osiągnąć.

Jeśli chcesz nauczyć się jeździć bardziej agresywnie, upewnij się, że cel jest możliwy do osiągnięcia, a nie niemożliwy. Pomocne jest również wyznaczenie celu, który można podzielić na mniejsze kroki, aby można było codziennie robić postępy.