Lamborghini Aventador

Kochasz motoryzację? Interesujesz się wszelkimi nowinkami technologicznymi? Fascynują Cię tak zwane „super cars”? Chciałbyś dowiedzieć o nich ciekawostek? Cenisz sobie rzetelne i sprawdzone informacje? Szczególnie pasjonuje Cię samochód Lamborghini Aventador? Zakup tego modelu samochodu to jedno z Twoich największych życiowych marzeń? Jeżeli tak, to z pewnością idealnie trafiłeś – ten tekst powstał właśnie z myślą o wszystkich osobach, które mają podobne do Ciebie zainteresowania i pasje. Serdecznie zapraszamy Cię do jego lektury!

Lamborghini Aventador – informacje odnośnie modelu

Lamborghini Aventador to sportowy samochód najwyższej klasy, który przeznaczony jest zarówno do jazdy po specjalistycznym torze wyścigowym jak i po zwykłych miejskich ulicach. Jest on produkowany oczywiście we Włoszech. Jeżeli chodzi o jego techniczne parametry to z pewnością na uwagę zasługuje potężny 6,5 litrowy silnik V12. Generuje on aż 700 koni mechanicznych, które umożliwiają rozpędzenie się tego samochodu do 100 kilometrów na godzinę w niespełna 3 sekundy. Maksymalna prędkość z którą można przemieszczać się tym samochodem to aż 350 kilometrów na godzinę. Bez wątpienia są to naprawdę zapierające dech w piersiach osiągi. Ten model samochodu został jednoznacznie uznany za najlepszy samochód 2011 roku.

Jaka jest jego cena?

Niestety jest to jeden z najdroższych samochodów świata. Jego cena wynosi około 1,5 miliona złotych. Oczywiście wszystko zależy od wyboru wyposażenia oraz od roku produkcji tego auta.