najdroższa marka samochodu

Mercedes-Benz AMG GT – klasyk motoryzacji

Znany wszystkim, nie tylko fanom motoryzacji Mercedes-Benz w swoich wersjach AMG zagarnia się grono odbiorców poprzez unikalny design i możliwości silnika. Sportowe wersje od zawsze wzbudzały ogrom emocji, których nie sposób było ostudzić. Jednak aby zniwelować ewentualną myśl o zbyt małej przyjemności z jazdy, niemiecki producent wypuścił samochód, który potrafi przerazić. Oto Mercedes-Benz AMG GT

Historia modelu

Tak naprawdę produkcja nowego modelu rozpoczęła się w roku 2014, a światu został on pierwszy raz przedstawiony, w salonie w Paryżu. Samochód przejął miejsce SLS-a pełniącego funkcje najbardziej sportowego samochodu w ofercie producenta. Na samym początku trzeba zwrócić na silnik, który zamontowano do napędzania tego potwora. Najsłabsza wersja posiadała silnik 4.0 V8 biturbo, o mocy 462 km, jednak później, wprowadzone zostały również inne wersje, które mogły posiadać aż 557 km. Producent zadbał o tych najbardziej wymagających (szczegóły tutaj). Nowość, jaką zaprezentował producent, skrywa w sobie wiele nowinek technologicznych oraz praktycznych rozwiązań, dzięki którym samochód świetnie nadaje się na tor oraz do jazdy na co dzień. Ciekawostką w tak sportowym i pojeździe spalanie wynosi około 9,3L/100 km co jest świetnym wynikiem przy przyśpieszeniu 3,8s do 100 km/h. Z innych zalet można wyróżnić praktyczność, ponieważ bagażnik ma 350L pojemności z szerokim otworem załadunkowym. Do tego samochód waży około 1540 kg, co jest świetnym wynikiem.

Mercedes AMG GT

Przyciągający wzrok design

Od samego początku patrząc na ten model, widzimy jego charakter i moc, która w nim drzemie. Stylistyka jak na tego typu samochód jest typowa, ponieważ maska jest długa, a kabina przesunięta została do tyłu. Na dodatek atletyczna sylwetka samochodu zdradza po części, jakie możliwości się kryją w tym fantastycznym modelu AMG GT.