miernik lakieru

Miernik lakieru samochodowego – co należy o nim wiedzieć?

Zakup samochodu to nie lada wyzwanie. W szczególności, jeżeli mowa jest o pojazdach używanych. Skąd wiedzieć, czy ma się do czynienia z pojazdem bitym? Czy stan licznika nie był cofnięty? Wiele pytań, a wśród nich to odnoszące się do lakieru. Dlatego wiele osób wskazuje na to, aby wyposażyć się w miernik lakieru samochodowego. Co należy wiedzieć o takim urządzeniu? Oto kilka najważniejszych rzeczy.

Po co jest miernik?

miernik lakieru

Miernik grubości lakieru – jak sama nazwa wskazuje – pokazuje jakiej grubości lakier jest na samochodzie. Nie każdy sprzedawca samochodu jest uczciwy, jeżeli chodzi o kondycję samochodu. Niektórzy ukrywają fakt wykonywania napraw, czy też nakładania kolejnej warstwy lakieru. Takie sprawy wychodzą dopiero po jakimś czasie, ale tak naprawdę po podpisaniu umowy nie da się już nic zrobić. Aby ustrzec się przed takimi sytuacjami, które mogą powodować zbyt duże koszta, warto kupić miernik lakieru. W szczególności, jeżeli ktoś ma zamiar zająć się handlem samochodami.

Działanie miernika do lakieru

Tego typu urządzenia nie są duże, a ich zasada działanie jest bardzo prosta, opierająca się na metodzie indukcji magnetycznej lub na prądach wirowych. Czujnik znajdujący się w urządzeniu ma za zadanie zastosować grubość warstwy niemetalicznej położonej na metalowym podłożu. Wynik podawany jest w mikrometrach. Zbyt duży wynik powinien dać potencjalnemu kupującemu do myślenia, czy to jednak jest auto, które warto kupić. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdzie się inny pojazd w lepszym stanie.