uniroyal_rainsport

Opony letnie Uniroyal – najważniejsze informacje

Czy to opony letnie, zimowe czy czterosezonowe: opony Uniroyal to zawsze także opony deszczowe, towarzyszące Ci bezpiecznie w najbardziej mokrych i deszczowych warunkach pogodowych. Uniroyal oferuje bardzo wydajne opony, które zapewniają świetne osiągi i bezpieczeństwo, zwłaszcza na mokrej nawierzchni. W rzeczywistości opony Uniroyal zostały opracowane specjalnie do jazdy na mokrej nawierzchni. Opony doskonale odprowadzają wodę, zapobiegają aquaplaningowi i zapewniają dobrą przyczepność nawet na mokrych nawierzchniach.

Opony letnie Uniroyal

Kiedy termometr podnosi się powyżej siedmiu stopni, czas na opony letnie. W przeciwieństwie do opon zimowych Uniroyal, są one wykonane z twardszej mieszanki gumowej. Dzięki temu są szczególnie odporne na działanie gorących temperatur. Opony letnie Uniroyal charakteryzują się również niskimi oporami toczenia. To z kolei zmniejsza zużycie paliwa. Najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze opon letnich Uniroyal to: przyczepność na suchych drogach, przyczepność na mokro, droga hamowania, zużycie paliwa, hałas i komfort jazdy, żywotność przebiegu. Decydując się na zakup opony letnie uniroyal najlepiej skorzystać z tej oferty https://www.miwan.pl/szukaj?marka=Uniroyal&bieznik=RainSport+3&sezon=letnie&pojazd=osobowy

Bezpieczeństwo i komfort jazdy

Opony letnie Uniroyal przeznaczone są do samochodów kompaktowych. Oferują one duże bezpieczeństwo, jak zawsze wskazuje marka Uniroyal, na mokrej nawierzchni, przy jednoczesnej dużej oszczędności. Są to opony bardzo polecane i idealne dla osób jeżdżących samochodem kompaktowym. Te letnie opony doskonale sprawdzają się również w suchych warunkach. Doskonała trwałość i całkowity brak aquaplaningu. Te opony Uniroyal posiadają podwójny wklęsły rowek, który zwiększa ich objętość w centralnej części bieżnika, co zapobiega turbulencjom wody i sprzyja jej usuwaniu spod opony. W skróceniu drogi hamowania pomaga obecność lameli kierunkowych, które można odchylić wzdłuż barku opony i w centralnej części bieżnika. Dzięki temu zwiększono wsparcie podczas hamowania oraz zwiększono sztywność bieżnika wzdłużnego, dzięki czemu droga hamowania została skrócona zarówno w deszczu, jak i na suchej nawierzchni. Kolejną cechą tych opon jest ich długowieczność, wspomagana przez lepszy rozkład sztywności bieżnika. Dzięki temu zużycie bieżnika jest mniejsze i równomierne. Poprawia to również zwrotność samochodu w przypadku nagłych zmian kierunku jazdy.