Rodzaje gąbek polerskich

Obecnie na rynku są do wyboru różnorodne gąbki polerskie, które to w ogromnym stopniu ułatwiają zachowanie lakierowanych powierzchni w idealnym stanie. Jakie wybrać akcesoria, aby polerowanie było sprawne oraz w pełni skuteczne?

Szeroka oferta akcesoriów do polerowania

Dziś w sklepach nie brakuje różnorodnych gąbek oraz akcesoriów, dzięki którym polerowanie jest bardzo przyjemne oraz zawsze przynosi zamierzone efekty końcowe.

W szerokiej ofercie znajdują się wysokiej jakości gąbki, które to są przeznaczone do stosowania z polerką mechaniczną. Z pomocą tego urządzenia szlifowanie, woskowanie oraz polerowanie poszczególnych powierzchni lakierowanych jest niezwykle skuteczne.

W szerokim asortymencie nie brakuje gąbczastych padów, które są mocowane do poszczególnych urządzeń polerujących za pomocą specjalnych rzepów. Oferowane produkty różnią się pomiędzy sobą nie tylko stopniem ścieralności, lecz także kształtem oraz wielkością
Podczas wyboru warto zawsze pamiętać o tym, że rodzaj pianek używanych w procesie produkcji poszczególnych gąbek polerskich, w ogromnym stopniu wpływa na twardość oraz szorstkość.

Rodzaje gąbek do polerowania

Gąbki polerskie powinny być zawsze odpowiednio dopasowane do polerowanej powierzchni. Poszczególne akcesoria bardzo często są wykorzystywane do polerowania lakieru w samochodach.

I tak na przykład gąbki twarde oraz gruboziarniste są polecane przede wszystkim do takich past, które to charakteryzują się wysokim stopniem ścieralności. Z ich pomocą można bez większego problemu usunąć wszelkiego rodzaju rysy na poszczególnych karoseriach samochodowych. Ponadto twarde gąbki do polerowania doskonale nadają się do usuwania utlenionych oraz matowych powłok lakierniczych.

Z kolei gąbki miękkie, a więc drobnoziarniste są użytkowane do delikatnych past oraz mleczek polerskich. Z ich pomocą można pozwolić sobie na polerowanie poszczególnych powierzchni na wysoki połysk. Tego typu gąbki polerskie doskonale usuwają drobne ślady, które to pozostały po polerowaniu środkami o dużym stopniu ścieralności.