tor kamień śląski

Spróbuj swoich sił na torze wyścigowym

Niemal każdy posiadacz samochodu uwielbia ryk silnika i szybką jazdę. Jest to prawdziwa frajda i niezła dawka adrenaliny. Jednak podczas codziennej jazdy w mieście nie bardzo można wykorzystać wszystkie możliwości swojego auta. Jest jednak sposób na to, aby sprawdzić co tak naprawdę potrafi posiadany samochód.

Dawka adrenaliny

Jaki to sposób? Mowa tu o przejażdżce na torze wyścigowym. W Polsce takich torów powstaje coraz więcej. Przykładem może być tor Kamień Śląski. Co ważne, aby móc pojeździć na takim torze wcale nie trzeba być zawodowym kierowcą. Jazdę odbyć może niemal każdy. Jest to zatem świetny pomysł na fajną przygodę. Szybka jazda autem na torze wyścigowym z pewnością przyniesie sporą dawkę adrenaliny.

Nauka jazdy

Pamiętać także należy o tym, że jazda na torze wyścigowym to nie tylko świetna zabawa. Jest to także okazja do tego, aby szkolić swoje umiejętności prowadzenia samochodu. Na torze przećwiczyć można różne manewry, które wydarzyć mogą się podczas codziennej jazdy samochodem. Może być to np. wyjazd z poślizgu.

Bezpieczeństwo

Tor Kamień Śląski daje możliwość rozpędzenia auta do naprawdę dużych prędkości. W związku z tym zawsze pamiętać należy o zachowaniu szczególnej ostrożności. Na początku lepiej jest nie jechać zbyt szybko. Dopiero w momencie kiedy wyczuje się auto i tor można zacząć osiągać większe prędkości. Dzięki temu uniknie się ewentualnego wypadku lub kolizji na torze.