Szpachle samochodowe – popularne rodzaje

Karoseria auta to element, o jaki należy dbać regularnie. Z pomocą przychodzi szpachla samochodowa, jaka pozwala pozbyć się nierówności i rys na lakierze. Jaki rodzaje szpachli są godne uwagi? Na jakie rozwiązanie postawić? Czym jest szpachla samochodowa?

Szpachle samochodowe – właściwości

Usunięcie rys i nierówności w karoserii samochodu jest możliwe dzięki takiej szpachli samochodowej. Masa ma za zadanie łatwo poddać się modelowaniu, a po utwardzeniu jest odporna na działanie czynników zewnętrznych. Podczas doboru zastanówmy się, do czego zastosujemy szpachlę i jakie podłoże chcemy wyrównać.

Nie zapominajmy o czasie schnięcia preparatu, tak aby przygotować optymalną ilość. Oczywiście konieczne jest stosowanie wyroby zgodnie ze wskazówkami producenta. 

Szpachle samochodowe – rodzaje

Najbardziej znanymi rodzajami szpachli samochodowych są:

  • Szpachle uniwersalne – są mniej lub bardziej elastyczne. Odznaczają się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża. Te bardziej elastyczne sprawdzą się w nakładaniu i późniejszej obróbce. 
  • Szpachle z dodatkiem pyłu aluminiowego – to produkty przeznaczone do prac blacharsko-lakierniczych. Cechują się dużą odpornością mechaniczną i wysoką elastycznością. Ponadto, można je stosować nawet w miejscach narażonych na przegrzanie. 
  • Szpachle z dodatkiem włókien szklanych – składnik ten pozwala nabrać produktowi sporej wytrzymałości mechanicznej. Bazuje na wysokiej twardości i jest zalecana do nakładania na niewielką powierzchnię. 
  • Szpachlówka wykończeniowa – przyda nam się do wygładzania niewielkich ubytków. Zazwyczaj to masa drobnoziarnista, jaka dobrze wypełni małe wgłębienia i rysy. 
  • Szpachla natryskowa – jest aplikowana za pomocą urządzenia natryskowego. Odznacza się łatwością szlifowania i krótkim czasem schnięcia. Zakupu wyrobów dokonamy w internetowych sklepach.