tor Słomczyn

Tor driftowy w Polsce – czy to w ogóle możliwe?

Na pewno, wiele razy marzyliśmy o emocjonującym wyścigu samochodowym, a tym bardziej z możliwością driftowania. Gdzie można znaleźć taki tor driftowy i zaznać wyrzutu adrenaliny? Ulica to zdecydowanie złe miejsce na szybką jazdę. Mandat w tym przypadku, jest najmniejszym złem, jakie może się nam przytrafić. Świetna opcja to driftowy tor. Gdzie znajdziemy najbardziej popularne samochodowe tory w naszym kraju? 

Tor wyścigowy – jak go wybrać? 

Jeśli zechcemy poszaleć sobie własnym samochodem, dokonajmy wyboru tego toru, który będzie dostępny dla osób będących amatorami samochodowych wyścigów (https://devil-cars.pl/tor). Niektóre lokalizacje pozostają zamknięte dla ruchu kierowców, którzy nie zostali zrzeszeni w automobilklub ach, inne zaś pozwalają tylko na wjazd profesjonalnym wyścigowym kierowcom. Z pewnością zechcemy także, aby wybrany tor znajdował się blisko, niemniej nie może to stanowić dla nas najważniejszej wytycznej. 

Popularne tory wyścigowe w Polsce 

Tor Poznań 

Jest to jeden z najpopularniejszych torów w Polsce. Posiada pasy do jazdy motocyklem oraz samochodem, jak i do kartingowych wyścigów. Obiekt jest własnością Wielkopolskiego Automobilklubu. Powstanie toru to rezultat sukcesów odnoszonych przez Andrzeja Jaroszewskiego. 

Tor driftowy

Tor Kielce 

Obiekt kielecki to własność tamtejszego automobilklubu. Pozwala na przejazdy osób będących amatorami szybszej jazdy. Tor ten powstał w roku 1977. Kompleks posiada bardzo dobrze oceniane zaplecze. Jego wada, to spore obłożenie. 

Tor Słomczyn 

Obiekt ten umiejscowiony jest w Słomczynie, wsi niedaleko Grójca. Posiada rozbudowane możliwości oraz opcję. Oferuje całkiem sporo – zaczynając od okolicznościowych imprez, poprzez szkolenia z techniki prowadzenia auta. Dostępny jest dla amatorów emocji samochodowych i odwiedzających. Pozwala także na skorzystanie z tak zwanego rallycrossu.