tor wschodzący białystok

Tor Wschodzący Białystok: poznaj go bliżej!

W Białymstoku – jak wiadomo – jest wiele atrakcji. Wśród nich największa to Tor Wschodzący, który służy nie tylko do doskonalenia techniki jazdy, ale również jest idealny dla osób zmotoryzowanych.

Tor wschodzący Białystok – opis

tor wschodzący białystok

Jeśli chodzi o tor Białystok to dla każdego fana motoryzacji oraz prędkości idealne miejsce. Obiekt ten posiada nawierzchnię asfaltową, a pętla ma w sumie długość około 930 metrów oraz szerokość wynoszącą od 10 do 12 metrów.

Przede wszystkim Tor Wschodzący w Białymstoku służy do amatorskiej jazdy oraz doskonalenia technik jazdy, szczególnie u osób młodych, sprawdź też ofertę z https://autonator.pl/tor/bialystok. Co ciekawe jednak, obiekt został zbudowany w taki sposób, aby zainteresowani mogli łączyć jezdnie łącznikowe oraz tworzyć różnorodne kombinacje wyznaczenia tras. Oznacza to zatem, że nie trzeba jeździć po jednej pętli – można zmienić konfigurację na kilka sposobów.

Tor ten powstał w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2015 oraz został zgłoszony przez białostoczan. Obecnie bardzo często prowadzone są na nim kursy, które mają na celu – jak już wcześniej wspomniano – doskonalić techniki jazdy, a także tak zwany „track day”, czyli dni otwarte, w trakcie których odbywają się różne atrakcje dla zmotoryzowanych.

Warto nadmienić, że istnieje możliwość wynajęcia toru na stronie internetowej. Zainteresowani mogą również dowiedzieć się, ile kosztują poszczególne usługi, jakie świadczy obiekt Tor Wschodzący Białystok.