Tor wyścigowy w Łodzi – co warto wiedzieć na jego temat?

Na terenie Polski odnaleźć można co najmniej kilkadziesiąt torów wyścigowych. Chociaż wszystkie  z nich umożliwiają jazdę sportowymi samochodami, to ich oferta potrafi być bardzo mocno zróżnicowana. Doskonałym tego przykładem jest nowoczesny tor wyścigowy w Łodzi, który oprócz wypożyczania sportowych samochodów oferuje szeroki wachlarz usług. Z jakiej oferty można skorzystać na torze wyścigowym? Co warto wiedzieć o tym miejscu? Odpowiedzi na te oraz inne pytania w akapitach poniżej!

Szkolenia i kursy

Niewątpliwie tym, czym wyróżnia się tor wyścigowy w Łodzi jest możliwość zapisania się na różnego rodzaju szkolenia i kursy, które mają na celu podniesienie umiejętności w zakresie prowadzenia pojazdu. Warto nadmienić, że organizowane przez tor kursy i szkolenia skierowane są również do motocykli. Ciekawym przykładem podstawowego szkolenia jest trening Save Driver, który skierowany jest do wszystkich posiadaczy prawa jazdy kategorii B. W ramach szkolenia kursant doświadczy między innymi ćwiczeń praktycznych na płytach poślizgowych oraz przejdzie kurs mający na celu rozbudować jego świadomość jako kierowcy  oraz wskazać mu potencjalne zagrożenia na drogach. W przypadku przejścia podstawowego szkolenia warto zapisać się na drugi stopień. Ciekawym szkoleniem może być również szkolenie sportowe razem z rajdowym Mistrzem Polski. 

Mówiąc o szkoleniach i treningach warto również wspomnieć o szkoleniu odbywającym się na urządzeniu do destabilizacji toru jazdy. Z języka angielskiego określane jest ono jako Skid Craft. W przypadku tego rodzaju ćwiczenia kursant pod nadzorem profesjonalnych instruktorów Dowie się, w jaki sposób reagować w wyniku pojawienia się nadsterowności i podsterowności. Kolejnym ciekawym kursem oferowanym przez tor wyścigowy w Łodzi jest Track Day. W odróżnieniu od przedniej oferty w tym wypadku kursant może przyjechać na tor swoim własnym samochodem. W wyniku treningu również pod nadzorem licencjonowanych instruktorów kursant doskonale pozna swój własny samochód oraz jego realne możliwości. Ponadto w ramach szkolenia kursant dowie się, w jaki sposób zwiększyć efektywność swojej jazdy. Warto podkreślić, na Track Day zapisać się może każdy niezależnie od silnika i modelu samochodu.

Dodatkowa oferta

Warto mieć świadomość, że sam tor wyścigowy w Łodzi stanowi jedynie element nieco większego kompleksu. Na jego terenie odnaleźć można tak ważne powierzchnie użytkowe, jak kawiarnia czy też  multimedialna sala konferencyjna. W praktyce oznacza to, że jest to doskonałe miejsce na organizację różnego rodzaju konferencji, prezentacji oraz różnorodnych imprez okolicznościowych.

 W trakcie tego rodzaju imprezy będzie można wypożyczyć super samochód do jazdy po torze. Z pewnością będzie to stanowić wyjątkowe urozmaicenia każdej imprezy, a nawet konferencji. Należy jednak pamiętać, że tor wyścigowy w Łodzi cieszy się ogromną popularnością. W związku z tym należy dokonywać wszelkich rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem. Z pewnością warto wyjść z założenia, że im wcześniej, tym lepiej!