Wady i zalety pracy w charakterze sprzedawcy w salonie samochodowym

Praca w salonie samochodowym wydawać by się mogła spełnieniem marzeń sprzedawcy. Eleganckie miejsce, sprzedaż towarów luksusowych, formalny ubiór – to wszystko sprawia, że w wyobraźni osoby aplikującej na to stanowisko tworzy się pewien obraz, który powoduje, że chciałaby wykonywać taką pracę. Jak można się jednak domyślić, wszystko ma swoje wady oraz zalety i tak jest również w przypadku pracy w miejscu, jakim jest salon samochodowy.

Zalety pracy w salonie samochodowym

Pierwszą z zalet pracy w salonie samochodowym jest brak wymogów odnośnie doświadczenia zawodowego w tej branży. Nie mniej jednak należy liczyć się z tym, że dobrze by było posiadać minimum roczne doświadczenie w charakterze sprzedawcy. Kolejnym plusem są nieograniczone zarobki, a także upusty w zakupie samochodów w danym salonie oraz niejednokrotnie darmowy jego serwis.

Wady pracy w salonie samochodowym

Mówiąc o wadach pracy w tym zawodzie, to główną z nich jest z całą pewnością niska podstawa, która w większości przypadków równa się wysokości najniższej krajowej. Po drugie praca jest stresująca, a wszystko przez wzgląd na miesięczny target, który należy zrealizować, a także pracę z klientami, którzy potrafią być różni i niestety nie zawsze mili.