woski syntetyczne

Wosk syntetyczny – skuteczna ochrona lakieru

Chyba każdy użytkownik auta wie, jak ważne dla jego auta jest woskowanie auta. Wykonywane systematycznie nie tylko podniesie walory estetyczne naszego auta, nadając mu pięknego blasku, ale przede wszystkim zabezpieczy lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi (brud, promienie UV).

Na rynku mamy dostępnych wiele preparatów, które spełnią wyżej wymienioną funkcję. Wśród nich wyróżniamy woski naturalne, syntetyczne oraz hybrydowe. Różnią się one między sobą sposobem produkcji, trwałością oraz ceną.

Wosk syntetyczny – trwałość zabezpieczenia za niewielką cenę

woski syntetyczne

Woski syntetyczne, inaczej zwane sealantami, są jednymi z najbardziej znanych i sprawdzonych preparatów do zabezpieczania auta. Jak sama nazwa wskazuje, jest to wosk sztuczny, tworzony na bazie chemicznych związków polimerowych. Ich niewątpliwą zaletą jest nie tylko cena, która jest znacznie niższa od wosków naturalnych, ale przede wszystkim wysoka trwałość, która wynosi aż od 3 miesięcy do nawet 6.

Woski syntetyczne są dostępne w postaci mleczka, płynów oraz past. Te ostatnie doskonale sprawdzą się w przypadku starszych powłok lakierniczych. Sealanty są także bardzo łatwe w aplikacji. Do ich nałożenia nie potrzebujemy profesjonalnych polerek, wystarczy odrobina czasu, trochę chęci i ściereczka z mikrofibry. Sztuczny wosk oprócz zabezpieczenia lakieru, pozwoli także na wydobycie głębi jego koloru, nada mu szklisty połysk oraz ukryje optycznie wszelkie mikrourazy, dzięki zawartym w nim wypełniaczom i dodatkom.

Oferta wosków syntetycznych, dostępna jest na Shiningcar.pl

Sztuczny wosk – jak nakładać

Jednakże, aby w pełni cieszyć się właściwościami wosku syntetycznego, należy pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Wosk należy nakładać cienkimi warstwami na jeden, niewielki element, a następnie należy go dokładnie wypolerować. Pamiętajmy, aby wosk nakładać w suchym, zacienionym miejscu. Pamiętajmy także o zabezpieczeniu wszelkich elementów plastikowych przed przypadkowym zabrudzeniem woskiem. Aby przedłużyć trwałość warstwy ochronnej, do mycia pojazdu zaopatrzmy się w delikatne, dobrej jakości szampony, dzięki którym nasz wosk dłużej utrzyma się na lakierze.