Zestaw do polerowania reflektorów

Samochód jest to obecnie podstawowe narzędzie, powszechnie wykorzystywane na co dzień przez większość ludzi i naszym kraju. O samochód trzeba dbać, jest to sprawa oczywista. Zazwyczaj w pierwszej kolejności skupiamy się na tym, aby pojazd był sprawny technicznie, natomiast kwestie estetyczne przez większość z nas są traktowane jako drugorzędne lub nawet mało istotne.

Są jednak takie sytuacje, kiedy estetyka oraz bezpieczeństwo idą ze sobą w parze i jest to dobra okazje do tego, aby zadbać o wygląd naszego auta, a jednocześnie zrobić samemu coś, co ma realne przełożenie na nasze bezpieczeństwo oraz innych uczestników ruchu drogowego. Po tym nieco przydługim wstępie warto w końcu wyjaśnić, o co chodzi, a mianowicie chodzi o reflektory samochodowe.

Reflektory samochodowe – co zrobić z matowymi osłonami

Reflektory samochodowe odpowiadają przede wszystkim za to, że po zmroku możemy w ogóle jeździć, ale samo świecenie nie wystarczy. Reflektor powinien być w stanie dostarczyć minimalną wymaganą ilość światła, jaka jest potrzebna do bezpiecznego poruszania się po drodze.

Bardzo często w samochodach dziesięcioletnich oraz starszych, zauważyć możemy, że osłona zewnętrzna reflektora jest matowa i mętna. Niestety może to znacząco zredukować natężenie światła, które powinno się z niego wydostawać.

Zestaw do polerowania reflektorów – czy warto?

Możemy oczywiście naszym reflektorom przywrócić ich dawny blask, dzięki polerowaniu. Oczywiście mówimy tutaj o reflektorach wykonanych z tworzywa sztucznego, ponieważ szklane reflektory, w zasadzie nie ulegają temu zjawisku.

Polerowanie możemy wykonać w zasadzie za pomocą przyrządów, jakie mamy w domu na co dzień (szmatka z mikro fibry + pasta do zębów) i na ten temat powstało już wiele filmów i porad.

Na rynku pojawiają się jednak specjalne zestawy do polerowania reflektorów. Zestawy takie, choć są droższe, to na pewno nie jest to próba wyciągnięcia od klientów pieniędzy. Efekt jest zbliżony do metod chałupniczych, jednak utrzymuje się o wiele dłużej, a dodatkowo używanie takiego zestawu jest wygodniejsze.