Organizacja transportu nie polega jedynie na wysłaniu ciężarówki z towarem w losowe miejsce. To szereg działań związanych z wyceną, przygotowywaniem przesyłki czy organizowaniem przejazdu w różnych krajach. Co jest najważniejsze przy takiej organizacji?
Podstawy dobrej organizacji transportu
Bardzo ważna jest poprawna komunikacja na linii przedstawiciel handlowy – spedytor. To właśnie ten ostatni nadzoruje wszelkie operacje związane z organizacją transportu. Przekazuje on przedstawicielowi wszelkie niezbędne informacje dotyczące sfinalizowania transakcji.

Ustala się wtedy wycenę, która zależy od bardzo wielu czynników. Może to być dystans pomiędzy dwoma punktami transportowymi, koszty benzyny czy zasady korzystania z dróg w różnych krajach lub szybkość przewozu. Mogą być też potrzebne dodatkowe, kosztowne zabezpieczenia. Ktoś za to wszystko musi zapłacić odpowiednią sumę pieniędzy.
Proces transportowania
Każdemu zleceniu (w postaci np. przewozu ciężarówką) zostaje przypisany odpowiedni spedytor. Organizacja transportu ściśle wiąże się z reagowaniem na różne sytuacje dziejące się w trakcie przemieszczania. Wszystko koordynowane jest przed odpowiedni system informatyczny.
Praca polega też na kontrolowaniu wszystkich dokumentów, np. tego ile załadowca wprowadził towaru do ciężarówki. Trzeba też kolekcjonować wszystkie faktury, które zebrały się po drodze. Wszystkie te informacje spedytor przekazuje zleceniodawcy. Im lepsza współpraca między nimi a kierowcą tym organizacja transportu będzie stała na wyższym poziomie.
Organizacja transportu – sprawdź ofertę na https://logit.com.pl/organizacja-transportu-logit/