lotus elise

Lotus elise

Pewnie każdy fan motoryzacji miał do czynienia z wyścigowymi grami komputerowymi. W wielu tytułach z tej dziedziny gier do odblokowania był mały samochód, o futurystycznym, sportowym wyglądzie najczęściej w kolorze żółtym, był to lotus elise.

Informacje o aucie 

Elise to flagowy model samochodu marki Lotus. Jest to brytyjska marka samochodów z siedzibą w Norfolk. W 2017 roku została przejęta przez chiński koncern Geely. Samochody tej marki charakteryzują się:

lotus elise
  • Prostata wykonania 
  • Auta jak najlżejsze 
  • Duża moc 

Futurystyczny wygląd niespotykany u innych producentów aut 

Ich flagowy model czyli lotus elise produkowany jest od 1996 roku. Miał on dwie serie pierwsza miała premiera właśnie w 1996 roku i produkowana była do 2002 roku. Później weszła druga generacja modelu, który produkowany jest do dzisiaj. Samochód ten jest bardzo lekki, bo waży mniej niż tonę. Podwozie wykonane jest z wytłoczek aluminiowych, hamulce, koła i zawieszenie wykonane jest z lekkich stopu metalu właśnie po to żeby waga była jak najmniejsza. W aucie do wyboru mamy pięcio bądź sześcio stopniową manualną skrzynię biegów. Silnik w tym aucie to 16-zaworowy silnik z serii K Rovera z podwójnym wałkiem rozrządu. Generuje on moc 170 nm co przy takiej małej wadze samochodu daje to bardzo dobre osiągi. Mimo ciekawego wyglądu i dobrych osiągów nie jest to popularny model samochodu. Zaporą może być cena gdzie nowe modele kosztują nawet ćwierć miliona złotych, do tego bardzo mała ilość części zamiennych i serwisów, które mogłoby naprawić te auto. Nie mniej jest to egzotyczne auto, którym warto się przejechać chociaż raz w życiu.