Płyn do mycia szyb samochodowych

Płyn do mycia szyb samochodowych służy do umycia brudnych i mało przejrzystych okien w aucie. Wielokrotnie szyby w pojazdach są brudne i mają wiele smug, co utrudnia określenie sytuacji na drodze. Kolejnym minusem brudnych okien jest obniżenie wartości podczas sprzedaży.

W najgorszym przypadku kupujący zrezygnuje z zakupu, ponieważ może uznać, że auto nie było zadbane i spodziewa się innych poważniejszych niedociągnięć. Jednym ze skutków ograniczenia widoczności jest, na przykład: potrącenie pieszego, rowerzysty lub uderzenie w inny środek transportu i uszkodzenie większej ilości pojazdów. Zachód i wschód słońca to pory dnia, w których brud i smugi szczególnie będą dawać się we znaki.

Aby zapobiec tym sytuacją, należy używać płynu do mycia szyb samochodowych. Idealny środek powinien usuwać tłuszcz, brud i kurz. Najważniejsze jest, aby po jego użyciu pozostawało nieskazitelnie czyste i przejrzyste szkło. Brak smug i krótki czas odparowywania jest dużym plusem tych preparatów. Spryskiwacze nie są tak skuteczne jak własnoręczne mycie szklanej powierzchni. Jest tak dlatego, że nie dozują one płynu na wszystkie szyby i nie są w stanie wyczyścić dokładnie całej powierzchni okien. Aby uzyskać najlepszy efekt, szyby w samochodzie powinno się wypolerować po umyciu i wyschnięciu całej powierzchni.

Płyn do szyb samochodowych należy nanieść najlepiej na ścierkę z mikrofibry, lub bezpośrednio na szybę i polerować do momentu gdy płaszczyzna będzie czysta. Po wykonaniu tych czynności można cieszyć się swoim czystym czterokołowcem.