Przegląd BMW: Co musisz wiedzieć, zanim wsiądziesz za kierownicę

Jeśli jesteś fanem sportu, wiesz, jakie to uczucie być w drużynie. Masz swoich ulubionych zawodników, ulubioną drużynę i ulubiony sport. Kibicujesz drużynie gospodarzy, a przeciwko gościom. A jednak, z całym tym przywiązaniem do tej czy innej drużyny, można nadal być uczciwym w tym temacie.

Możesz nawet przyjaźnić się z fanami drużyny gości, jeśli są dobrymi ludźmi, którzy po prostu wolą drugą stronę od twojej. Tego samego nie można powiedzieć o entuzjastach samochodów i marek – przynajmniej nie zazwyczaj. Niezależnie od tego, czy przyznajemy się do tego, czy nie, większość entuzjastów samochodów ma preferowaną markę, którą lubi bardziej niż inne.

W końcu preferencje zaczynają się w młodym wieku na podstawie tego, czym jeździli nasi rodzice, gdy byliśmy w fotelikach samochodowych. Od tego momentu, nasza młodość wpływa na nas dalej w kierunku pewnych marek i modeli, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie.

Nawet dziś, jako dorośli, mamy tendencję do trzymania się naszej pierwszej miłości, jeśli chodzi o producentów samochodów, a wszystkie inne pozostawiamy jako rude pasierby w najlepszym przypadku lub antagonistów w najgorszym. Jazdę sportowym BMW może zorganizować firma Autonator, która specjalizuje się w tego typu eventach.

Co takiego jest w BMW, że fani czują się w ten sposób?

BMW jest jedną z najpopularniejszych marek na świecie od dziesięcioleci, ale jest kilka powodów, dla których rodzi tak wiele uprzedzeń. BMW było jedną z pierwszych firm na świecie, która produkowała samochody zaprojektowane specjalnie z myślą o radości z jazdy, dzięki swojemu działowi Motorsport.

Samochody te były następnie sprzedawane publicznie jako BMW serii 3, serii 6 i inne modele. Tym, co czyniło te samochody szczególnie atrakcyjnymi, były stosunkowo niskie ceny, które szły w parze z ich osiągami.

W rezultacie BMW stało się synonimem radości z jazdy i wysokich osiągów w przystępnej formie. Dodatkowym atutem jest tradycyjnie spartańska stylistyka BMW, która stała się wizytówką marki. Ta prostota w projektowaniu jest również jednym z powodów, dla których BMW było w stanie utrzymać niskie ceny.

Dlaczego wciąż powinieneś kupić BMW, nawet jeśli nie jesteś jego zagorzałym fanem

Wszystko to sprawia, że zastanawiasz się: jeśli fani BMW są tak nieobiektywni, to dlaczego ktokolwiek powinien kupić jeden? Jest kilka powodów. Na początek, nawet jeśli nie kochasz BMW, możesz nadal jeździć jednym z nich jako codzienny kierowca i kochać go.

W końcu są to doskonałe samochody na początek, a przy odpowiedniej ilości badań, możesz zdobyć BMW, które idealnie pasuje do Twoich potrzeb.

Możesz również być pewien, że w przypadku kolizji, Twoje BMW będzie tym, które wyjdzie z niej najmniej uszkodzone. Marka słynie ze swojej wytrzymałości, więc będziesz w stanie przeżyć większość wypadków bez konieczności wykonywania zbyt wielu prac blacharskich. Jeśli chodzi o konserwację, wiele części BMW jest niedrogich w wymianie, a nawet mogą je wykonać sami właściciele.