Czy warto zainwestować w polerowanie samochodu?

Chyba nie ma kierowcy, który nie niechałby mieć ładnego i zadbanego samochodu. Polerowanie lakieru samochodowego jest szansą na odświeżenie wyglądu pojazdu i odjęcie mu nawet kilku lat. Dzięki polerce możemy nadać pojazdowi nowe życie, zadziwiając znajomych i rodzinę. Warto wiedzieć, jakie korzyści niesie ze sobą polerowanie samochodu.

Polerowanie samochodu – korzyści

Polerowanie samochodu jest polecane szczególnie do kilkuletnich aut, których lakier podczas użytkowania matowieje pod wpływem działania zróżnicowanych warunków atmosferycznych, kurzu czy soli stosowanej do posypywania dróg w zimie. Pojawiają się mniejsze i większe rysy, zadrapania czy pęknięcia, które na pewno nie dodają pojazdowi estetyki. Sposobem na odświeżenie lakieru jest jego polerowanie, które warto zlecić w profesjonalnym zakładzie – zabieg wykonuje się raz na kilka lat, ponieważ podczas polerowana część uszkodzonej powłoki lakierniczej jest ścierana. Po polerce usuwane są rysy i zadrapania lakieru, samochód odzyskuje dawną głębię koloru powłoki, która dodatkowo pięknie błyszczy – auto przypomina swoim wyglądem czasy, kiedy wyjechało z salonu.

Czy można dokonać samodzielnej polerki?

W warunkach domowych do polerowania zaleca się politurę lekkościerną, która może i daje słabszy efekt, jednak jest bezpieczniejsza dla lakieru. Maszynowa polerka jest szybsza i skuteczniejsza, jednak niewłaściwie wykonana może prowadzić do uszkodzenia lakieru – jeśli więc nie znamy się na tym jak przeprowadzić zabieg, lepiej zaopatrzyć się w politurę.

Dokładne porady polerowania samochodu znajdziesz pod adresem: https://sklep.car-spa.pl/reczne-polerowanie-lakieru-krok-po-kroku.html