jazda sportowym samochodem

Jazda po torze wyścigowym, jakie auto wybrać?

Fani motoryzacji z całego świata chętnie korzystają z możliwości przetestowania pojazdów sportowych na profesjonalnych torach wyścigowych. Warto wiedzieć gdzie znajdują się takie tory oraz jak przygotować się do jazdy.

Kto może jeździć po torze?

Jak wiadomo, jazda autem jest możliwa tylko dla osób, które mają prawo jazdy kategorii B. Mimo tego, że na polskich drogach zobaczyć można coraz to nowsze pojazdy, niewiele osób stać jest na zakup sportowego pojazdu. Samochody luksusowe kosztują bardzo dużo, przez co nie są dostępne dla każdego. Jazda po torze wyścigowym to możliwość przetestowania pojazdów, które są znane z filmów oraz gier komputerowych. W szerokiej ofercie firmy organizującej przejazdy znaleźć można wiele pojazdów, które uważane są za ponadczasowe klasyki. Dzięki temu, że flota samochodów jest cały czas rozbudowywana, osoby chcące spróbować swoich sił za kółkiem, mogą wybierać spośród wielu aut.

jazda sportowym samochodem

Czym jeździć po torze?

Jazda po torze wyścigowym możliwa jest dla kierowców doświadczonych oraz tych, którzy dopiero szlifują swoje umiejętności. Dzięki temu, że kierowca cały czas jest pod czujnym okiem instruktora, ogranicza się popełnianie błędów, a po kilku okrążeniach możliwe jest w pełni opanowanie auta i jego mocy. Do dyspozycji klientów dostępne są auta takich marek jak Mercedes, BMW, Nissan czy Porsche. Jak wiadomo, auta te niedostępne dla każdego więc jazda po bezpiecznym torze jest ogromną okazją do tego, aby spróbować swoich sił. Warto pamiętać o tym, że drogi publiczne to nie tor wyścigowy. Dlatego też nie można jeździć po nich w sposób niebezpieczny i łamiący ogólnie przyjęte zasady ruchu drogowego. Taka jazda po drogach publicznych jest niebezpieczna zarówno dla kierowców, jak i innych uczestników ruchu. Jazda po torze wyścigowym pozwoli na przetestowanie swoich umiejętności szybkiej jazdy bez obaw, że otrzyma się mandat.